Wróć   Klub Ksiazki > Wszystko Inne > Pogaduszki

stat4u
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-03-2011, 06:53   #1
dianas
Brudnopis

Numer GG: brak

Audiobook : brak

Ksiązka : brak

Domyślnie Na czym sluchac audiobookow

Witam wszystkich,
Od dosyc dawna slucham audiobookow, i najlepszym nosnikiem jak dla mnie jest ipod.
Ostatnio zainteresowalam audiobookami moja mame, ktora nie powiem, radzi sobie z komputerem i wszelkimi nowosciami, ale pomyslalam sobie ze moze macie jakies pozytywne doswiadczenia z innymi, prostymi w obsludze nosnikami.
Chodzi mi glownie o to, zeby nie trzeba bylo ladowac przez itunes, ale zeby tez zapamietywalo pozycje gdzie sie zatrzymalo.Cos prostego w obsludze, z ekranem, i niekoniecznie za pare setek
Wiem, ze niektore nosniki maja tak, ze jak sie nacisnie krotko to sie po prostu wylaczy, jak dlugo to zapamieta, ale z mi sie to jakos nie sprawdzalo, zawsze w rezultacie musialam szukac gdzie skonczylam.
Puki co mam dla niej ipoda jakiegos tam (tego malego bez ekranu).Nie powiem, do muzyki jest ok, ale z ksiazkami kiepsko, bo nie widac ktory rozdzial sie wlacza.
Dajcie znac na czy sluchacie, i jak sie to sprawdza,
Dzieki
dianas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
  #1.5
Sponsor

REKLAMA
Na czym sluchac audiobookow

BooksClub.pl - Słuchaj razem z nami!!!

BitShare

stare 24-03-2011, 14:12   #2
zychla15
Dyrekcja

Numer GG: 28330755

Audiobook : Wroniec

Ksiązka : Zwierzoczekoupiór

Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do zychla15
Domyślnie

Ja generalnie słucham mało (tylko w podróży), ale zawsze używam do tego telefonu (niedrogi - SE C902) - player zapamiętuje gdzie skończyłem, więc z tym nie ma problemu.
Mam też jakiś mp3 player starego typu (bezekranowy), ale podobnie jak u Ciebie - trafiało mnie szukanie "po omacku"...
zychla15 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-03-2011, 10:44   #3
goofy_the_dog
Brudnopis

Numer GG: nie uzywam

Audiobook : grona gniewu

Ksiązka : dobra ksiazka

Domyślnie

Najgorsze mp3 to GoGear (philips) - porzadkowal pliki wg jakiegos wlasnego klucza ktorego nigdy jednak nie poznalem. Potrafil nawet odtwarzac pliki po kolei i nie przejmujac sie ze pochodza z roznych folderow. Odetchnolem dopiero gdy go zgubilem.
Polecam albo takie zupelnie tanie na wymienne baterie aaa z malutkim ekranikiem, sa niezawodne i proste w obsludze np:
http://www.pcworld.co.uk/gbuk/logik-...65197-pdt.html
(z tym ze wersja 1gb w tym konkretnym wypadku jest lepsza)
lub calkiem juz dobrej klasy
http://www.pcworld.co.uk/gbuk/r/sansa/0_0_0/
ale najlepszy moim zdaniem jest walkman sony
np: http://www.amazon.co.uk/Sony-Walkman...139430&sr=8-10
+ 50 godzin muzyki po 3 godzinnym ladowaniu
+ latwe (i szybkie) ladowanie plikow
+ aktywny system wyciszania zewnetrznych dzwiekow!
+ w miare przystepna cena

i do tego silikonowy bardzo wygodny futeral.

http://www.amazon.co.uk/Tuff-Luv-Sil...7&sr=8-1-fkmr2
goofy_the_dog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-2011, 09:09   #4
Somebody22
Brudnopis

Numer GG: 2223112

Audiobook : na

Ksiązka : na

Domyślnie

Nie wiem czy decyzją już nie zapadła ale proponuję zerknąć na MP3kę ze stajni SanDiska - Sansa Clip +
Somebody22 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-2011, 09:18   #5
dew
Brudnopis

Numer GG: 1

Audiobook : Narrenturm

Ksiązka : Ojciec Chryestny

Domyślnie

http://audioteka.pl/aplikacjamobilna
A może na telefonia Nokia zainstalować taką aplikację, bardzo przydatna do słuchania audiobooków.
dew jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-04-2011, 14:58   #6
dianas
Brudnopis

Domyślnie

Dzieki wszystkim za rady.
Decyzja nie zapadła, na razie słucha na ipodzie(tym małym) bo miałam nieużywany, wiec puki co niech się meczy
pooglądałam wszystko co polecacie, trudno się zdecydować jak nie można najpierw wypróbować, ale mam nadzieje ze jakiś jej się spodoba.
Na baterie szczerze mówiąc bym nie chciała, bo jakoś miałam niefajne doświadczenia, kończyły mi się strasznie szybko.
Aplikacja spoko, ale niestety ma ericssona Ale poleciłam już znajomym, jak sobie ściągną to zobaczę jak chodzi, może faktycznie warto kopic telefon jak aplikacja fajnie będzie latać.
Dzieki jeszcze raz za rady
stare 01-04-2011, 23:52   #7
Arkovianin
Guest

Domyślnie

Ja słucham na zwykłym PC i jest ok, ale przejdę na mp3.Tylko nie wiem jaka jest najlepsza polecicie coś?Potrzebna taka by zapamiętywała moment w którym skończyłem.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-2011, 19:35   #8
Vitek
Brudnopis

Numer GG: ?

Audiobook : ?

Ksiązka : ?

Cool

Ja slucham przewaznie w samochodzie na "Car Mp3 Player With Fm Transmitter"
jest niedrogi i wygodny.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 12559-car-mp-player-fm-transmitter-dedicated-digital-gadgets-1.jpg (52.2 KB, 17 wyświetleń)
Vitek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-04-2011, 08:25   #9
dianas
Brudnopis

Domyślnie

Arkovianin, jesli nie zalezy Ci na prostej obsludze to polecam Ipoda NANO.
jak dla mnie sprawdza sie super.Pamieta gdzie skonczylam sluchac, ale oczywiscie na poziomie odcinka. czyli jak zatrzymam odcinek 5 na 10tej minucie, i wyjde z audiobookow zeby czegos innego sluchac to musze pamietac ktorego odcinka sluchalam.Jak znajde odpowiedni odcinek, to zaczyna grac tam gdzie skonczylam.
Ale na to tez juz znalazlam rozwiazanie, sciagnelam sobie audiobookconverter, to taki program do konwertowania ilus tam odcinkow w jeden.Jezeli ksiazka ma mniej niz 10 godzin, konwertuje ja w jeden plik, jak wiecej to w dwa.Wtedy to juz latwizna, jak zatrzymasz i wyjdziesz z audiobookow, musisz tylko pamietac jaka to byla ksiazka
Bateria swietna, rozmiar akurat, ma glosnik zewnetrzny i funkcje automatycznego wylaczania - przydatne jak ktos slucha wieczorem w lozku
No jedna jedyna wada to to, ze to ipod, czyli jest sie uzaleznionym od apple i itunes.Dodawanie troche skomplikowane, nawyklinalam sie strasznie zanim sie zorientowalam co i jak. Nie mozna sie na chybcika podlaczyc do jakiegos "obcego" komputera, zeby cos szybko wrzucic, bo bez itunes nie pujdzie.Powiem szczerze, ze denerwuje mnie to strasznie, ale i tak jakbym miala znowu wybierac to to bylby moj wybor.
Cena troche wysoka, ale po roku urzywania moge powiedziec ze jest jej wart.
stare 07-04-2011, 16:45   #10
telly
Brudnopis

Numer GG: 123

Audiobook : mam

Ksiązka : mam

Domyślnie

A ja mam 4gigowe mp3 MuVo Creativa. Coś ponad 100 zł dalem i od dwóch blisko lat mi toto działa. Takie jak to - http://www.ceneo.pl/1591728 - tylko czarne. Maleństwo. Jedyny minus, mz, to to, że ładuje się podłączając do USB włączonego komputera. Czasem wygodniej byłoby zmienić baterie (szczególnie, gdy nie ma się do czego podłączyć).
telly jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania